czerwca 17, 2020

Plan pielęgnacji - cera problematyczna


To darmowa wersja pielęgnacji, które układam. Ta jest mniej rozbudowana i nie jest personalizowana, jest tu też tylko jeden zestaw kosmetyków - normalnie podaję więcej produktów aby mieć listę “na zaś” co warto kupić. Odpisuję też na twoje pytania, prowadzę jak wszystkiego używać i po prostu.. jestem <3

Cera problematyczna - trądzikowa, mieszana z tendencją do niedoskonałości.

Nie wysuszamy - nawilżamy i działamy antybakteryjnie. Więcej o cerze problematycznej pisałam tutaj a dokładniej jakich składników szukać, jakich unikać i jakie hydrolaty polecam.

Na dzień:

Koniecznie rano myjemy twarz, bo w nocy skóra również się poci i osadza się na niej brud i używamy do tego kosmetyku z łagodnym środkiem myjącym np. pianką z E-fiore Neroli a następnie uzywamy toniku. Może być to hydrolat, ale nie musi. Czasami warto sięgnąć po tonik np. Duetus, który ma działanie antybakteryjne. Później nakładamy serum lub kwas hialuronowy, najlepszy kwas hialuronowy to potrójny - działa w wielu warstwach skóry. Jeśli chodzi o serum bardzo polecam serum z Bielendy zielona herbata lub serum Ana Cosmetics z azeloglicyną, poza działaniem przeciw niedoskonałościom świetnie nawilża. Następnie nakładamy krem lub krem z filtrem - ciężko nakładać oba na raz. Dobrym kremem na dzień jest np. Antos Riso lub krem z Lirene Natura Eco matujący.

Na noc:

Demakijaż to podstawa! I to bardzo dokładny demakijaż, czasami płyn micelarny to za mało, warto zainwestować w mleczko lub olejek z emulgatorem, lepiej oczyszczają twarz z tłuszczu i nadmiaru sebum. Dobrym wyborem jest płyn micelarny Bielenda z zieloną herbatą, to chyba najlepszy płyn do tego typu cery jaki miałam lub płyny owocowe z Bielendy z serii Fresh Juice. Pianka, hydrolat czy tonik może zostać taki sam jak na dzień, ale warto na noc kupić coś bogatszego w składniki aktywne lub też olejek zamiast kremu czy też serum olejowe, bardzo fajne serum olejowe to serum rozświetlające z Iossi a krem np. z Vis Plantis do cery mieszanej, który ma w składzie pirokton olaminy. Ten składnik bardzo pomaga w walce z trądzikiem.

Dodatkowo:

Peelingi i kwasy bardzo się przydają! Od siebie bardzo polecam serum z kwasem migdałowym 10%, to maksymalne bezpieczne stężenie do stosowania w domu, pomaga złuszczać stary naskórek, wszystko lepiej się po nim goi a skóra po jakimś czasie wygląda dużo lepiej aczkolwiek na początku możemy zobaczyć sporo suchych skórek. 

Dwa najlepsze peelingi jakie miałam to peeling kwasowy ze złotem z Fitokosmetik i kwasowy z Organic Shop, są rewelacyjne! A z enzymatycznych - Tołpa 3 enzymy. Peelingi robimy co 2-3 dni.


W każdej cerze bardzo ważne jest oczyszczanie, ale przy tej - najważniejsze.


Co zyskujemy dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu twarzy ?

Odpowiednio dobrane oczyszczanie twarzy pomoże nam uregulować pracę gruczołów łojowych i zniwelować lub zmniejszyć ilość zaskórników. Wiele osób ma z nimi problem, obwinia wszystko dookoła a często głównym powodem jest właśnie złe oczyszczanie twarzy lub brak oczyszczania.

Czym się różni demakijaż od oczyszczania twarzy ?

Demakijaż jak sama nazwa mówi to zmycie makijażu. Demakijaż wykonujemy przed oczyszczaniem twarzy. Oczyszczanie twarzy to oczyszczenie jej z resztek makijażu, brudu, sebum i innych rzeczy, które chowają się w porach. 

Jak zacząć odpowiednie oczyszczanie ?

Podstawą dobrego oczyszczania twarzy jest odpowiednia kolejność. Najpierw musimy zmyć makijaż a dopiero potem użyć żelu do mycia twarzy. Wiele osób popełnia tu błąd, zmywa makijaż tylko żelem do mycia twarzy lub tylko płynem micelarnym, to nie tak! Myjąc twarz żelem z makijażem wpychamy brud w pory a chcemy przecież je oczyścić, zmywamy makijaż, ale nie oczyścimy twarzy. Dwukrotne mycie żelem jest bez sensu, bo są tam substancje myjące o różnej sile i może skończyć się to ściągnięciem twarzy. Przy OCM i mleczku wygląda to trochę inaczej, bo można zmywać makijaż i oczyszczać twarz tym samym. Olejem i mleczkiem myjemy twarz dwa lub trzy razy. Pierwszy raz zmywa makijaż a reszta oczyszcza.

Czy mycie twarzy wieczorem wystarczy ?

Niestety nie. W nocy skóra też produkuje sebum i zbiera zanieczyszczenia, dlatego warto ją z rana oczyścić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © fuksja , Blogger